Prawacka logika w 23 punktach

Znalezione na internecie, świetny tekst, więc pozostaje tylko go wrzucić do nas:

Przysłuchując się barwnym wypowiedziom przedstawicieli skrajnej prawicy, czytając ich pełne mniej lub bardziej subtelnej propagandy artykuły, paranoiczne wypowiedzi na forach i inne wywody, można zauważyć pewne mechanizmy myślenia oraz działania tych ludzi, nazwane tutaj przewrotnie „prawacką logiką” – ponieważ brzmi to jak jakiś oksymoron. Uprzedzając nieuniknione zarzuty, nie uważam się za tzw. „lewaka”, komucha, z tego co mi wiadomo nie jestem też Żydem. Nie popieram obecnie żadnej opcji politycznej.Zdroworozsądkowo sprzeciwiam się postawom szowinistycznym, jak uważanie swojego narodu, rasy czy pochodzenia za lepsze od innych.Sprzeciwiam się głupocie i polaczkowatym kompleksom, które czynią ten naród śmiesznym. Szanuję i kocham swój kraj, ale dostrzegam też jego wady, zamiast udawać że ich nie widzę i kompensacyjnie krzyczeć: WIELKA POLSKA! Uważam, że różne opcje polityczne są potrzebne, ale niebezpieczne są skrajności. I głupota. Zatem wróćmy do tzw. „prawicowej logiki”, mechanizmów prawicowego myślenia i działania.

 1. Po pierwsze uogólniajmy: jeżeli jesteś anarchistą, ateistą, squatersem, katolikiem niepraktykującym, gejem czy lesbijką, feministką, lewicowcem, działaczem, ekologiem, wegetarianinem lub wyborcą PO, SLD a czasem i PIS – prawdopodobnie jesteś lewakiem/komuchem/Żydem.
 2. Jeżeli nie jesteś narodowym radykałem, to w zasadzie jesteś lewakiem, komuchem, Żydem i w ogóle WROGIEM OJCZYZNY. Ty zdrajco! Chyba, że jesteś korwinistą – wtedy jesteś kucem. Za to dla korwinistów narodowcy są lewakami.
 3. Za wszystko co złe odpowiadają Żydzi i komuchy. Bo przecież nigdy nie Polacy. Wszędzie doszukujmy się Żydów i komuchów. Wszędzie czają się lewaki, wszystko to żydowski spisek.
 4. Bojkotujmy żydowskie media – TVN i Gazetę Wyborczą. Polsat chyba może być.
 5. Skarżmy się i bulwersujmy, że jesteśmy dyskryminowani – bo nie pozwala nam się szerzyć publicznie nienawiści i demolować miast.
 6. Mówmy głośno o obaleniu systemu, zamachach na rząd, obrażajmy kogo popadnie – bulwersujmy się, że system nas prześladuje. Jesteśmy uciśnieni jak za komuny.
 7. Nazywajmy szczytowy kapitalizm komunizmem.
 8. Krzyczmy o delegalizacji UE, by potem w wyborach do Europarlamentu gonić za stołkami, niczym na weselu podczas zabawy w gorące krzesła.
 9. Obalmy ten system i zbudujmy swój, lepszy. Zaopiekujemy się tobą; chyba że nie jesteś lub nie zostaniesz narodowym radykałem. Wtedy zawiśniesz.
 10. Nienawidzimy systemu, państwa, policji – dlatego właśnie stworzymy swoją własną – Straż Niepodległości. Obronimy cię. Chyba że… patrz wyżej.
 11. Demokracja jest głupia, obalimy ją. Ludzie są zbyt głupi, żeby głosować. Za to można dać im do ręki broń.
 12. Stanowczo sprzeciwiamy się aborcji i eutanazji! Chronimy życie! A przynajmniej to na początku i pod koniec, bo tego w środku niekoniecznie – popieramy karę śmierci i wysadzanie klinik aborcyjnych.
 13. Reagujmy alergicznie na słowo feminizm. Wyśmiewajmy, choć w zasadzie wiemy o nim tyle co z dowcipów o brzydkich, wąsatych feministkach z włosami pod pachami. Ktoś nam chyba musi gotować i prasować, no nie?
 14. Żeby było zabawnie, użyjmy argumentu „baby do kopalni!”, choć sami kopalni nie widzieliśmy na oczy i że „feminizm kończy się gdy trzeba wnieść szafę na 6 piętro”, nawet jeśli nigdy żadnej szafy nie wnieśliśmy chociażby na parter.
 15. Sprzeciwiajmy się napływowi emigrantów do Polski. Ale emigrujmy na zmywak do UK albo na szparagi do Niemiec.
 16. Swobodnie szachujmy słowem „patriota”, używając go nieskromnie co do własnej osoby. Patriotą jestem bo pogoniłem cygana, pobiłem geja i rzuciłem jajkiem w demonstrację feministek. Wszystko to dla Wielkiej Polski, Chałwa Bohaterom!
 17. Salut rzymski nie ma nic wspólnego z „Heil Hitler!”. A swastyka to symbol szczęścia. Krzyż celtycki to symbol katolicki, nie rasistowski.
 18. Oskarżajmy wszystkich na lewo i prawo na podstawie dokumentów SB. Chyba, że znajdą coś na nas – mówmy, że dokumenty komuny są niewiarygodne.
 19. Zawłaszczajmy sobie bohaterów i artystów (np. Jan „Rudy” Bytnar, Stanisław Grzesiuk, George Orwell), którzy mają z prawicowym autorytaryzmem tyle wspólnego, że go zwalczali.
 20. Bezrefleksyjnie pielęgnujmy kult Żołnierzy Wyklętych, nawet jeśli zdarzali się wśród nich mordercy i degeneraci. W końcu walczyli z komuną.
 21. Kradnijmy lewacką stylistykę, grafikę, a nawet memy. Zakładajmy analogiczne strony jak lewackie, nie siląc się na oryginalność.
 22. Rozgłaszajmy na lewo i prawo, że Antifa nie istnieje. Zakładajmy 1000 stron przeciwko Antifie i opowiadajmy mediom, że nas bije.
 23. Zależnie od wymogów sytuacji mówimy, że Antifa: a) nie istnieje, b) to ćpuny i hipisy, c) to zawodowcy opłacani przez rząd, ewentualnie przez Żydów.

Advertisements

1 Comment

Filed under Uncategorized

One response to “Prawacka logika w 23 punktach

 1. miro

  w sumie cała prawda

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s