U nas nigdy nudno

Białystok jak zwykle nie może narzekać na brak emocji. Otóż ostatnio okazało się, na skutek przeprowadzonej kontroli wewnętrznej, że w temacie walki białostockiej policji z rasizmem robi się coraz ciekawiej. Wyszło na jaw, że przyznano białostockim stróżom prawa dodatkowe fundusze na patrolowanie dzielnic, na których dochodziło do zwiększonej ilości wybryków naszych lokalnych “patriotów”. Białostoccy zaś policjanci, zapewne nie chcąc łapać swoich kolegów, od dwóch lat pobierali owe dodatkowe fundusze, jednocześnie … nie wychodząc nawet zza biurek. I pewnie dalej to by wszystko sobie się leniwie toczyło swoim torem, żeby nie te wredne media i antyfaszyści, którzy biednym policjantom nie chcą dać spokoju. Rzecznik prasowy wąsaczy dwoi sie i troi, żeby jakoś to wytłumaczyć, ale stoi przed nim wyjątkowo trudne zadanie.  W ramach tej sytuacji chcielibyśmy od redakcji naszej strony przekazać im też serdeczne pozdrowienia w podziękowaniu za trud poniesiony w walce z rasizmem:

krecik

Grubo dzieje się też w prokuraturze. Sprawa hinduskiego symbolu szczęścia odbija się tam mocną czkawką. Właśnie nastapiła rezygnacja ze stanowiska szefa prokuratury Białystok-Północ, Wojciecha Zaleski, za którego kadencji urząd ten wykazywał się przede wszystkim masowym umarzaniem spraw związanych z faszystami. Nadal nieznane są losy żartownisia Dawida Roszkowskiego, prokuratora odpowiedzialnego za słynny tekst o tym, że swastyka na murach Białegostoku jest hinduskim znakiem szczęścia.

real

Jednocześnie wypadki te pokazują, jaką naiwnością wykazują się ci, którzy rozwiązania trapiących nasze miasto problemów z faszystowską zarazą szukają w policji czy na prokuraturze. Jedyną odpowiedzią jest nasze własne działanie i samoorganizacja!

Advertisements

2 Comments

Filed under Uncategorized

2 responses to “U nas nigdy nudno

  1. nnn

    koniec swiata anarchisci oburzueni ze policja nie pracowala, komedia

    • nikt się nie oburza, że policja nie pracowała, tylko sobie robimy z tego bekę i pokazujemy przy okazji, jak naiwni są ci, którzy chca za pomoca policji walczyc z faszyzmem. No ale widac czytania ze zrozumieniem nikt nie nauczył…

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s