Preziu, my tak gwoli przypomnienia…

Dzisiejszy koncert promujący tolerancję w Białymstoku był taki, jak można sie było w sumie spodziewać. O poziomie muzycznym nie będziemy duskutować, bo rózne klimaty ludzie lubią i nie mamy zamiaru oceniać wartości artystycznej tegoż wydarzenia. Natomiast prezio Truskolaski w błysku fleszy puszczał baloniki, usmiechał się do kamer, mówił że będzie dobrze i tolerancyjnie. W swojej głowie dopisywał już sobie punkty za jakże cenną inicjatywę walki z rasizmem, taki koncert to w końcu nie byle co drogi panie.

Humor prezia zdecydowała sie popsuć grupa antyfaszystów, która podczas pełnej frazesów przemowy prezydenta Tadeusza “Przybijam Piątkę Dragonowi” Truskolaskiego rozwinęła transparent o treści: “Władza i rasiści. Ręka rękę myje”, która to jest najbardziej adekwatnym komentarzem do sytuacji w Białymstoku. Prezio udawał , że nic sie nie stało, zaś dzielni policjanci, tak umundurowani jak i tajniacy tłumnie dopadli antyfaszystów i zadbali, żeby panu preziowi słowa przemowy się nie myliły, spisując i zwijając transparent. Na szczęście tym razem skończyło się bez odsiadki, żaden policjant nawet nie robił antyfaszystom zdjęć swoją komórką, żeby później pokazywać swoim kolegom faszystom (jak w kwietniu 2010 wobec zatrzymanych podczas demonstracji antyfaszystów), no ale ostatnio o rasizmie w Białymstoku głośno, więc dowódca pewnie nakazał funkcjonariuszom nie afiszować się ze swoimi sympatiami.

Hipokrytom z władz miasta obiecujemy, że tematu nie zamieciecie tym razem pod dywan, tak jak to robiliście przez lata i będziemy dbali o to, żeby przypominać wam “drodzy” włodarze, że jesteście częścią tego problemu, a nie jego rozwiązaniem.

Advertisements

Leave a comment

Filed under Uncategorized

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s