Białystok miasto szczęścia

I po raz kolejny okazuje się, że Białystok potrafi zadziwić. Wśród szumnych zapowiedzi walki z rasizmem , pieknych inicjatyw obywatelskich i innych objawów hipokryzji władz, od których aż sie chce rzygać ostatnia akcja ze strony prokuratora Dawida Roszkowskiego przebiła jednak wszystko. Otóż pan prokurator zadecydował, że nie będzie wszczynał sledztwa w sprawie malowanych na murach swastyk (nie wiemy dokładnie o które chodzi, bo w końcu w naszym mieście tego sporo) a to dlatego, że owe swastyki są…hinduskim symbolem szczęścia! Tak tak, nie przewidziało nam się. Pan prokurator dokładnie tak napisał. Być może myślał , że to świetny żart, albo w ogóle wcale nie myslał, tylko nie chciało mu się zawracać głowy jakimiś tam swastykami. Wskutek medialnego hałasu (pan Roszkowski być może ostatnio nie czytał gazet i zapomniał, że teraz nie jest modne zamiatanie nazizmu pod dywan, bo Białystok z jego powodu jest pod lupą i wypada przynajmniej udawać, że coś się w temacie robi) decyzja została uchylona przez jakiegoś tam wyższego stopniem. Na internecie pojawiła sie zaś świetna wypowiedź jakiegoś internauty (wybaczcie, nie zapisaliśmy autora): “Prokurator Dawid Roszkowski z Białegostoku odmówił wszczęcia postępowania w sprawie malowania swastyk na murach. Twierdzi, że swastyka w Azji jest powszechnie stosowanym symbolem szczęścia. Panie prokuratorze Roszkowski, jest pan kutasem. To powszechnie znana nazwa ozdoby i symbolu dekoracyjnego. Jest pan, jak ten kutas, ozdobą prokuratury.”

Internauci rozpoczęli też akcję pozdrawiania pana Roszkowskiego tureckim znakiem pokoju. Do akcji rówież się dołączamy. Panie Dawidzie- serdecznie pozdrawiamy!

dawid

Ogólnie internet mocno się wkurwił na pana Dawida i mocno go masakruje na każdym kroku. Pojechał  po nim m.in hardstok.pl (tutaj link do artykułu:http://hardstok.blogspot.co.uk/2013/06/biaystok-miasto-szczesciem-malowane.html ) , pojechały Sztuczne Fiołki, a to pewnie jeszcze nie koniec.

430169_614162145269694_1198627731_n 1011829_419067068207530_1428118450_n

Advertisements

Leave a comment

Filed under Uncategorized

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s