Jak białostockie kino “Ton” wspiera nacjonalizm

Nie przebrzmiały jeszcze echa kolejnych podpaleń i nie ma dnia bez deklaracji władz na temat walki z rasizmem w Białymstoku, a tymczasem całkiem niedawno Ruch Narodowy zorganizował sobie w Białymstoku spotkanie. Sam fuhrer Winnicki zaszczycił nasze miasto swoją wizytą. Oczywiście bez specjalnego rozgłaszania- szczegóły spotkania podane zostały dopiero na kilka dni przed, gdyż pan Winnicki i jego świta ostatnio olewkamają w całej Polsce coraz więcej problemów ze znalezieniem miejsca na sianie swojej nienawiści .  Najwyraźniej skrajny nacjonalizm i słabo ukrywany rasizm nie są jeszcze w naszym kraju aż tak modne, jakby sie panom z Ruchu Narodowego marzyło.  Kilka dni przed spotkaniem  jako miejsce podano kino Ton. Mimo usilnych starań nie udało nam sie dowiedzieć, kto wydał zgodę na zorganizowanie takiej imprezy. Kino Ton jak wiadomo posiadane jest przez kurię- jednak tam odsyłano nas w sprawie spotkania z powrotem do kina, gdzie z kolei nikt nie odbierał telefonów . Trwało to przez cały dzień- najwyraźniej  nikt z zaangażowanych nie miał ochoty na komentowanie swojego aktywnego wsparcia dla skrajnie prawicowych ideologii.

W tym kontekście ciężko dziwić się, że białostoccy neofaszyści podpalający domy cudzoziemców i napadający z maczetami inaczej wyglądających działają z taką bezkarnością, jeśli ich ideowi przywódcy organizują spotkania w kinie Ton, a jego właściciele ich kryją.

Wypada chyba, żeby mieszkańcy Białegostoku byli świadomi, jakiego rodzaju inicjatywy wspiera owo kino i całkowitym bojkotem za to mu podziękowali. Być może za jakiś czas okaże się, że wspieranie nacjonalizmu i rasizmu nie jest aż takim dobrym biznesem, jak się niektórym mogło wydawać.

 

Advertisements

Leave a comment

Filed under Uncategorized

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s